Privati medicina - svarbi Lietuvos sveikatos sistemos dalis

2012-05-14 19:57

Nors privati medicina ir sunkiai skinasi kelią, ji jau tapo svarbia Lietuvos sveikatos sistemos dalimi, kuria pasitiki ir kurios paslaugų kokybę aukštai vertina gyventojai. Medicinos paslaugų prieinanumas Prienų rajone gerėja – ir tuo galima pasidžiaugti. Beveik prieš aštuonerius metus Vytenio g. 16 įsikūrusi ir sėkmingai gyvuojanti šeimos klinika Vita Simplex labai išplėtė savo paslaugų sąrašą.

Kaip sako šeimos klinikos direktorius Vladas Aržanauskas, jau nuo kovo mėnesio klinikoje Vita Simplex teikiamos ne tik šeimos gydytojų, bet ir gydytojų specialistų paslaugos. „Reikėjo beveik aštuonerių metų įdirbio, kad Kauno ligonių kasa patikėtų mūsų stabiliu, kvalifikuotu darbu ir pasirašytų sutartį šioms paslaugoms teikti. Dabar mūsų poliklinikoje konsultuoja kardiologas, neurologas, akušeris-ginekologas, traumatologas, atliekamos echoskopijos. Šias paslaugas apmoka Ligonių kasa. Tai užtikrina šių paslaugų pastovumą, pacientui už jas mokėti nereikia“, – akcentuoja šeimos klinikos vadovas.

Poliklinikoje jau metus laiko dirbama su moderniu echoskopu. Ypač paklausios yra širdies echoskopijos. Šeimos klinikos bendrosios praktikos gydytoja Violeta Ražanskienė atkreipia dėmesį, jog kol šiam tyrimui klinikai nebuvo skiriamas ligonių kasos finansavimas, už jį mokėjo pats pacientas. Dabar, kai konsultuoja gydytojas kardiologas, šis tyrimas atliekamas nemokamai, tik reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.

„Nemokamai poliklinikoje atliekame ir veloergometrinį tyrimą, kuris padeda patikslinti širdies kraujagyslių būklę. Taip pat galime pasidžiaugti, kad gavome finansavimą II lygio širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programai gydyti. Tai reiškia, kad šeimos gydytojui nustačius didelę šių susirgimų riziką, ligoniui jau nebereikės laukti ilgose eilėse Kauno klinikose. Patikslinti kardiologinį susirgimą bus galima ir mūsų poliklinikoje“, – pabrėžia Violeta Ražanskienė, atkreipdama dėmesį, jog Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos kol kas dažniausia mirties priežastis, todėl žmonės turėtų labai rūpintis savo sveikata.

Primenama, jog ši programa skirta vyrams nuo 40-55 m. ir moterims nuo 50-65 m. Dėl dalyvavimo programoje reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pacientai informuojami apie galimas širdies ir kraujagyslių ligas, įvertinama šių ligų tikimybė, t. y. pacientui atliekami programoje numatyti tyrimai. Jei yra tikimybė, kad žmogus susirgs širdies ir kraujagyslių ligomis, parengiamas tam žmogui prevencijos priemonių planas. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad pacientas priskirtinas didelės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei, jis siunčiamas į specializuotus šių ligų prevencijos padalinius, kuriuose išsamiai tiriamas. Ypač didelės rizikos priskiriamiems žmonėms sudaromas intensyvaus gyvensenos keitimo, gydymo ir jo stebėsenos planas. Tad tikrai verta pasinaudoti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos priemonėmis bei teikiamomis galimybėmis nemokamai pasitikrinti sveikatą.

Kad ligoniams ir visiems pacientams būtų patogiau pasiekti gydymo įstaigą, vadovai vėl kreipėsi į Prienų rajono savivaldybę, prašydami sudaryti galimybę pasiekti polikliniką maršrutiniu autobusu.

Kaip ir ligi šiol, savo darbu visas brandus, profesionalus Vita Simplex darbuotojų kolektyvas yra pasiruošęs nuoširdžiai padėti pacientams.